eXtreme-fusion

Nowa strona klubowa...
NewsyInformujemy, że od sezonu 2017/18, oficjalną, klubowa strona Granitu Kończewo będzie dostępna pod adresem granit.futbolowo.pl
Zaangażowanie drogą do sukcesu...
NewsyDrużyna Granitu Kończewo bardzo dobrze rozpoczęła nowy sezon ligowy 2017/18. 20 sierpnia 2017 roku mierząc się z zespołem Garbarni Kępice pewnie zwyciężyła 2:0. Tego dnia grę gospodarzy cechowały zespołowość i zaangażowanie. Żaden zawodnik nie "przeszedł obok meczu" a ogromną chęć zwycięstwa wyczuwało się już od pierwszej minuty. Czego potwierdzeniem była szybko zdobyta bramka. Granit już w 3 minucie spotkania otworzył wynik i objął prowadzenie. Świetny, agresywny odbiór w środku pola zanotował Arcimowicz. Krótkie podanie do Świątka, który z kolei prostopadłą piłką wyprowadził "sam na sam" Piotra Jadłowskiego. Strzał na wślizgu i piłka wpada do siatki. Kończewo nie odpuszczało i nadal atakowało oddając sporo strzałów na bramkę rywala z dystansu lub wykorzystując dobre dośrodkowania czy to z lewej czy z prawej strony boiska. Skuteczność i precyzja jednak tego dnia były chyba największym minusem gospodarzy. Zespół przyjezdnych w pierwszej odsłonie meczu tylko raz groźne zaatakował. Kiedy po nieprecyzyjnym wyrzucie z autu, futbolówkę w środku pola przejął kapitan gości. Szybkie wyprowadzenie kontry. Dobre rozegranie piłki między napastnikami i strzał na bramkę. Jednak na szczęście Granitu, futbolówka o kilka centymetrów minęła bramkę. Druga odsłona meczu to w większości szarpana gra z lekką przewagą gospodarzy oraz z jedną bardzo groźną sytuacją Garbarni. Jednak fortuna znów pomogła Kończewiakom i piłka po strzale z kilku metrów jedynie obiła poprzeczkę a defensywa zdołała szybko oddalić zagrożenie. Kolejne minuty to Kilka strzałów i sporo rzutów rożnych Kończewa, z których jednak nic groźnego nie wynikało. Do momentu 80 minuty spotkania, kiedy kolejny korner wykonywał Świątek a świetnie w polu karnym odnalazł się Roszak. Wyjście w górę i mocny strzał głową, który przełamuje ręce bramkarza. 2:0. Granit już nie przegra tego meczu. Nie odpuszcza do końca i nie traci koncentracji. Zmiennicy robią dobrą robotę w pełni utrzymując poziom gry. Kończewo pewnie wygrywa i jako jedynie w pierwszej kolejce nie traci bramki. Brawo za zdrowie i serce włożone w ten mecz. Nie popadajmy w euforię ale grajmy i podchodźmy do kolejnych spotkań w ten sam sposób. Za tydzień pierwszy mecz wyjazdowy z drużyną Bartonu Barcino.
Nieporządek w chaosie...
NewsyRemisem 2 do 2 zakończył się ostatni mecz kontrolny drużyny Granitu Kończewo przed sezonem rozgrywkowym 2017/18. Było to jednak najsłabsze spotkanie sparingowe Kończewiaków ze wszystkich rozegranych w obecnym okresie przygotowawczym. W grze gospodarzy, przez większość meczu, panował chaos i dezorganizacja, co pozwoliło zespołowi Unisonu Machowino osiągnięcie bardzo dużej przewagi w utrzymywaniu się przy piłce i stworzenie wielu groźnych sytuacji podbramkowych. Mimo nie najlepszej gry, to gospodarze, po jednej z niewielu składnych akcji, pierwsi zdobyli bramkę a kolejne gole z obu stron padały już tylko po błędach.

Granitowi na poprawę gry przed pierwszym meczem ligowym z niezwykle wymagającym przeciwnikiem, jakim będzie Garbarnia Kępice, pozostał już tylko jeden trening, który odbędzie się w czwartek, 17.08.2017r, godzina 18:00. Obecność obowiążkowa Panowie !!!
Lepsi od "okręgówki"...
Newsy06.08.2017r. swój przedostatni mecz sparingowy rozegrała drużyna Granitu Kończewo, mierząc się tym razem z tegorocznym beniaminkiem Słupskiej Klasy Okręgowej, zespołem Echa Biesowice. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3 dla ekipy z gminy Kobylnica. Mimo, iż nie udało się zagrać na 0 z tyłu to przyjezdni pokazali dobrą grę i stworzyli sobie zdecydowanie więcej klarownych sytuacji podbramkowych niż gospodarze, co jest dobrym prognostykiem na zbliżające się wielkimi krokami mecze ligowe.

Drużyna Granitu rozegra jeszcze jeden mecz kontrolny z zespołem Unisonu Machowino dnia 10.08.2017r o godzinie 18:00 na stadionie w Kończewie.
Pierwsze przedligowe kroki...
NewsyDnia 18.07.20017r., pod wodzą nowego trenera Michała Jadłowskiego oraz z kilkoma nowymi twarzami w zespole, swoje treningi rozpoczęła drużyna Granitu Kończewo. Pierwszym sprawdzianem dla Kończewiaków był Turniej o Puchar Wójta Gminy Kobylnica, w którym zajęliśmy II miejsce, przegrywając z drużyną Sparty Sycewice 0:3 oraz remisując z Sokołem Kuleszewo 0:0.

W okresie przygotowawczym rozegramy jeszcze 3 mecze sparingowe:

1) 29.07.2017, godzina 17:00 - Granit Kończewo - Barton Barcino
2) 06.08.2017, godzina 18:00 - Echo Biesowice - Granit Kończewo
3) 10.08.2017, godzina 18:00 - Granit Kończewo - Bistal Machowino

Pierwszy mecz ligowy rozegramy 20.08.2017r z przeciwko drużynie Garbarni Kępice.
Pierwszy trening...
NewsyUWAGA: Zmiana harmonogramu! Pierwszy trening odbędzie się 18.07.2017r o godzinie 19:00 na boisku w Kończewie. Obecność obowiązkowa !!!

#10
Sezon 2017/18 - wprowadzenie...
NewsyInformuję, że wraz z rezygnacją ze stanowiska Pierwszego Trenera drużyny seniorów Granitu Kończewo, Piotra Jadłowskiego, nowym szkoleniowcem zespołu został Michał Jadłowski. Pierwszy trening odbędzie się 20.07.2017r o godzinie 19:00. W dniu 22.07.2017r rozegramy Turniej Gminny w Kończewie a w przyszłych tygodniach 3 lub 4 mecze sparingowe, których termin oraz przeciwnicy zostaną podane niebawem.
Na "5" na koniec sezonu...
NewsyW dobrym stylu zakończył sezon 2016/17 zespół Granitu Kończewo, pokonując w swoim ostatnim meczu drużynę Unii Korzybie 5 do 1. Gospodarze w początkowych minutach spotkania dali się nieco zepchnąć do defensywy i dopuścili do kilku groźnych strzałów z dystansu. Jednak z biegiem czasu Granit zaczynał już grać swoje a od 17 minuty, po świetnym dośrodkowaniu Stachury i precyzyjnej główce Rudnika, przejął całkowicie inicjatywę na boisku, dokładając już 2 minuty później kolejną bramkę. Rudnik, tym razem w roli asystenta, wystawił piłkę na 16 metr do Janikiewicza a młody rozgrywający Kończewa mocnym, precyzyjnym strzałem od słupka podwyższył wynik spotkania. To jednak nie był koniec festiwalu strzeleckiego gospodarzy w tej części meczu. W 39 minucie w zamieszaniu w polu karnym na strzał zdecydował się Mościbrodzki. Futbolówka po rykoszecie przelobowała bramkarza gości i wynik do przerwy został ustalony na 3:0. Druga odsłona meczu obfitowała w wiele sytuacji podbramkowych z obu stron ale to gospodarze okazali się bardziej skuteczni. W 64 minucie, po rzucie rożnym, w polu karnym gości dobrze zachował się Kurdunowicz. Przyjęcie piłki i strzał przy prawym słupku bramki Korzybia. 4:1 dla Granitu. Jednak to nie koniec. Już minutę później Kończewo zdobyło kolejnego gola. Po rozpoczęciu gry ze środka boiska, Świątek do spółki ze Stachurą momentalnie odebrali piłkę. Dobre zagranie do rozpędzonego Rudnika, który wbiegł w "16" i wycofał piłkę ponownie do Świątka. Kapitanowi Granitu nie pozostało nic innego jak tylko dostawić nogę i wpakować piłkę do bramki przyjezdnych. Kończewo, już pewne zwycięstwa, nie ustrzegło się jednak utarty bramki. W 83 minucie spotkania w polu karnym Granitu sfaulowany został kapitan gości. Sędzia podyktował "11" a zawodnik Unii skutecznie ją wykorzystał. Mimo to, Kończewo pewnie zdobyło swoje ostatnie punkty w mijającym sezonie, kończąc rozgrywki na 8 miejscu w tabeli.
Czarnej serii ciąg dalszy...
NewsyDrużyna Granitu Kończewo w przedostatniej kolecje ligowej sezonu 2016/2017 doznała kolejnej, już piątej z rzędu porażki. Przeciwnikiem Kończewiaków był tym razem zespół Bartonu Barcino. Gospodarze od początku meczu wykorzystywali najprostsze środki na zdobywanie pola oraz tworzenie sytuacji podbramkowych. Długie piłki czy to od obrońców czy bramkarza, zagrywane na trzech zawodników w napadzie sprawiały defensywie Granitu ogromne problemy. Powstający "przysłowiowy" kocioł był nie do opanowania dla, niestety po raz kolejny eksperymentalnej, obrony Granitu, co poskutkowało utratą dwóch bramek w 27 i 40 minucie meczu. Kończewo nie potrafiło poukładać sobie gry i w pierwszej połowie niespecjalnie zagrażało gospodarzom. Barton z kolei podbudowany dobrym wynikiem nadal naciskał i w 68 minucie podwyższył przewagę na 3:0. Goście na koniec meczu poderwali się jeszcze chcąc zdobyć choć bramkę honorową i na szczęście ta sztuka udała się na 9 minut przed końcem spotkania. Dobrze z rzutu wolnego uderzył Kurdunowicz. Piłka trafiła w słupek a jako pierwszy do odbitej futbolówki dobiegł Rudnik i skierował ją do siatki gospodarzy. Granit oddał jeszcze kilka strzałów z dystansu oraz w osobie Janikiewicza po kapitalnym, prostopadłym zagraniu Fiecka, zmarnował sytuację "sam na sam" z bramkarzem Bartonu. Znów zawiodła skuteczność a pogłębiające się braki kadrowe spowodowały, że dorobek punktowy Granitu w ostatnich pięciu meczach wynosi 0. To najdłuższa czarna seria Kończewa od kilku sezonów. Na szczęście liga już się kończy a Kończewiakom spadek nie grozi. Pora skupić się na nadchodzącym sezonie i poważnie podejść do sprawy awansu bo Granit spokojnie na tą klasę rozgrywkową stać.
Bez punktów po raz czwarty...
NewsyJuż czwartą porażkę z rzędu zanotowała drużyna Granitu Kończewo. Tym razem w kolejnym meczu wyjazdowym lepsi okazali się zawodnicy Sokoła Szczypkowice. Goście z nakładającymi się problemami kadrowymi przyjechali bez ławki rezerwowych i jak to mają w zwyczaju dosyć długo wchodzili mecz. Co niestety już w 11 minucie wykorzystali gospodarze. Przy sporych opadach deszczu strzały z dystansu to największy problem dla bramkarzy i wykorzystując właśnie tę broń Sokół objął prowadzenie. Kiedy zawodnicy Granitu dochodzili już do głosu i zawiązując to co raz składniejsze akcje zagrażali bramce gospodarzy. To drużyna ze Szczypkowic kolejnym strzałem z dystansu podwyższyła prowadzenie na 2:0. Kończewo nie spuściło głów i nadal atakowało oddając kilka groźnych choć niecelnych strzałów. Dobrze wyglądała też współpraca Świątek-Janikiewicz jednak ten drugi nie wykorzystał świetnej sytuacji "sam na sam" z bramkarzem gospodarzy i wynik do przerwy nie uległ już zmianie. W drugiej odsłonie spotkania Granit nadal prowadził grę co poskutkowało zdobyciem bramki kontaktowej już w 52 minucie spotkania po kolejnej dobrej współpracy Świątek-Janikiewicz. Kapitan gości minął 2 zawodników w środku pola i prostopadłą piłką wprowadził młodego rozgrywającego w pole karne Sokoła. Mimo, nieco nieprecyzyjnego przyjęcia popularny "Piorun" poszedł do końca wymuszając błąd bramkarza i z bardzo ostrego konta wcisnął piłkę do siatki rywali. Wydawało się, że od tej chwili Granit już na dobre złapał kontakt i może przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Niestety Szczypkowice odpowiedziały błyskawicznie i już 2 minuty później odskoczyły ponownie na 2 bramki. Nieporozumienie wśród defensorów Granitu, piłka spada idealnie na stopę napastnika Szczypkowic i po strzale z powietrza z 16 metrów jest 3:1. Granit starał się odrabiać straty i stworzył sobie nawet kilka dogodnych sytuacji podbramkowych jednak zabrakło tego dnia szczęścia i jak w większej części rundy rewanżowej - skuteczności. Obie drużyny mecz kończyły w 10 po czerwonych kartkach dla swoich pomocników odpowiednio - Maciej Stenka (83') i Mateusz Świątek (71'). Kończewo zanotowało czwartą porażkę z rzędu i spada do środka tabeli. Na całe szczęście dobra gra na wyjazdach z początku rundy rewanżowej pozwoliła zapewnić już graczom Granitu utrzymanie.
Patent na Granit...
NewsyNa cztery kolejki przed końcem sezonu 2016/17 przeciwnikiem Granitu Kończewo była drużyna Chrobrego Charbrowo. Goście mogą się pochwalić zdecydowanie korzystniejszym bilansem meczów obu drużyn w ostatnich latach, stąd też stwierdzenie, że Chrobry Granitowi wręcz "nie leży" i zdecydowanie posiada sposób na drużynę z Gminy Kobylnica. I mimo, iż to Granit dwukrotnie w tym meczu prowadził, ostatecznie to przyjezdni cieszyli się z wywiezionych trzech punktów, przełamując tym samym swoją serię trzech porażek z rzędu. Zespół z Kończewa dobrze rozpoczął to spotkanie, napędzając swoje akcje z każdego miejsca na boisku. Najpierw po dobrym dryblingu w środku pola, strzałem z dystansu popisał się Świątek jednak piłka obiła poprzeczkę. Następnie z dobrej strony pokazywali się Stachura i Rudnik, których gra została udokumentowana odpowiednio golem i asystą. Przyjezdni jednak nie pozwolili gospodarzom odskoczyć i za każdym razem doprowadzali do wyrównania. W ten sposób po pierwszych 45 minutach mieliśmy w Kończewie remis 2 do 2. W drugiej połowie Chrobry zdecydowanie przejął inicjatywę. Dobre operowanie piłką pozwoliło na stworzenie wielu klarownych sytuacji podbramkowych jednak dopiero po rzucie karnym w 86 minucie meczu goście dopięli swego. Mimo, że bliski obrony strzału Kałamaszka był Szepielewicz to Charbrowo wyszło na prowadzenie i po kilku minutach cieszyło się ze zwycięstwa. Kończewo w drugiej odsłonie meczu zdecydowanie bez pomysłu, próbowało wykorzystywać długie piłki zagrywane na Jędraka jednak ten sposób gry nie przyniósł efektu. Gospodarze zanotowali trzecią porażkę z rzędu. Oby ta czarna seria zakończyła się już po najbliższym meczu w Szczypkowicach.