Zarejestrowanych Użytkowników: 108
Najnowszy Użytkownik: FedPetro

eXtreme-fusion

Pierwsze punkty wyjazdowe
NewsyW niedzielę 25. października zawodnicy Granitu Kończewo zmierzyli się w meczu wyjazdowym z Jantarią Pobłocie. Trener gości chcąc odpowiednio dostosować taktykę do trudnego przeciwnika dokonał kilku znaczących roszad, nie tylko w składzie ale także w ustawieniu drużyny. Gospodarze słynący z dobrej gry skrzydłami nie mogli sobie poradzić z zagęszczoną defensywą Granitu. Przez większość meczu dwójka defensywnych pomocników Schramka i Wąsowicz doskonale asekurowała boki obrony ekipy z Kończewa. A jeśli dochodziło do groźnych sytuacji podbramkowych ze strony Jantarii, na posterunku znajdował się Mateusz Okoński, który już na początku meczu pokazał, że tego dnia łatwo nie da się pokonać broniąc intuicyjnie mocny strzał z ok 2m. Gospodarze w pierwszej połowie spotkania mieli zdecydowanie więcej okazji strzeleckich. I mimo, że Kończewianie też oddali kilka strzałów to jednak nie były one tak groźne jak uderzenie w poprzeczkę czy kilka strzałów oddanych głową przez drużynę z Pobłocia. Ostatecznie po 45 minutach gry dorobek bramkowy obu ekip po 0. Druga połowa rozpoczyna się od dwóch zmian w ekipie gości. Trener Jadłowski do gry desygnuje na środek ataku Arkadiusza Jędraka i na prawą pomoc Mateusza Świątka. Nadal więcej z gry mają goście jednak brak jest klarownych sytuacji a ich ataki często rozbijają się o szczelną defensywę Granitu. Kończewo bez groźniejszej odpowiedzi. Po kilkunastu minutach kolejna zmiana u przyjezdnych. Jadłowski wchodzi do gry. Widać świeżość i siłę w ataku gości. Defensywa nadal robi swoje. Wąsowicz dobrze rozgrywa. Raz na lewą raz na prawą stronę. Jędrak i Jadłowski walczą o piłkę z obrońcami Jantarii. Po jednym z przerzutów na lewą stronę do piłki dopada Patryk Roszak. Wydaję się, że za mocno do przodu wypuszcza sobie futbolówkę. Jednak walczy do końca a jego dośrodkowanie z linii końcowej znajduje drogę do bramki. Piłka odbiją się jeszcze od wewnętrznej strony dalszego słupka i wpada do siatki. 1:0 dla gości. Kilka minut później kolejna długa piłka na Jędraka. Napastnik z Kończewa wygrywa pojedynek główkowy zgrywając piłkę do Jadłowskiego. Grający trener gości kiwa jednego z obrońców gospodarzy i prostopadłym podaniem wyprowadza sam na sam z bramkarzem Jędraka, który ze spokojem, strzałem po długim rogu pakuje piłkę do bramki. 2:0 dla Granitu. Euforia wśród Kończewian. Zanosi się na sporą niespodziankę w Pobłociu. Jednak gospodarze się nie załamują i nadal naciskają. Widać rozluźnienie wśród zawodników gości. W kolejnej akcji Jantarii jeden z zawodników gospodarzy ma za dużo miejsca w środku pola. Dobiega przed „szesnastkę” i oddaję strzał. Piłka kozłuję jeszcze przed bramkarzem i wpada do siatki. Okoński bez szans. 2:1. Gospodarze łapią kontakt. Jantaria zwietrzyła szansę na dogonienie Granitu. Atakują nadal. Większość ataków przeprowadzana lewą stroną. Dobrze radzi sobie Mościbrodzki. Jednak w kolejnej sytuacji lewy pomocnik z Pobłocia daje radę dośrodkować. Piłka odbija się od kilku zawodników i spada pod nogi napastnika Jantarii. Strzał z bliskiej odległości po długim rogu. Duże zamieszanie. Okoński zasłonięty. Piłka w bramce. 2:2. Olbrzymia radość gospodarzy. Wydaje się, że Granit się podłamie. Jest dokładnie odwrotnie. Narzucają swoją grę. Długie zagrania na lewo lub prawo. Sporo walki o górne piłki Jędraka i Jadłowskiego. Udaje się dojść do kilku klarownych sytuacji. Strzały oddają Jadłowski, Roszak i Jędrak. Jeszcze bez gola. Kolejna sytuacja. Długa piłka na Jędraka. Ten zgrywa do Jadłowskiego. Kiwnięcie obrońcy. Zejście do linii końcowej i mocne zagranie w pole karne. Piłka przypadkowo odbija się od obrońców dopada do niej Świątek. Mocny strzał po ziemi z 5 metrów i jest 3:2 dla gości. Trener miał nosa do zmian. 3 punkty na wyciągnięcie ręki. Trzeba to tylko dowieźć do końca. Trener Pobłocia szybko reaguje. Od razu potrójna zmiana. Widać świeżość w środku pola. Granit jednak dobrze się broni. Jantaria do końca z przewagą jednak już bez dogodnych i klarownych sytuacji do zdobycia bramki. Granit wygrywa. Wielka radość gości. Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie na wyjeździe. Dobra robota całej drużyny. Brawo Panowie !!!

Skład drużyny: Okoński - Jóźwik, Piskuła, Skóra, Mościbrodzki - Stachura, Wąsowicz, Schramka, Roszak, Warwas - Więckowski

Na zmiany wchodzili: Jędrak, Świątek, Jadłowski, Chołuj