Zarejestrowanych Użytkowników: 108
Najnowszy Użytkownik: FedPetro

eXtreme-fusion

Mocno i zdecydowanie na starcie
NewsyNa inaugurację sezonu 2016/17 Granit na własnym boisku zmierzył się z Echem Biesowice. Jak przystało na spotkania tych drużyn nie brakowało walki, kartek i przede wszystkim bramek. Obie ekipy chciały rozpocząć nowy sezon od zwycięstwa a Granit dodatkowo odbudować status twierdzy w Kończewie. I tak dnia 28 sierpnia 2016 roku o godzinie 13:00 w mocno spóźnionej aczkolwiek piekielnej letniej aurze rozpoczęło się widowisko. Przez pierwsze 20 minut mecz wyróżniał się jedynie zaangażowaniem zawodników. Widać było, że tego dnia nikt nie odpuści. Sędzia często musiał przerywać grę, a klarownych sytuacji było jak na lekarstwo. Przed najlepszą okazją stanął zawodnik gości Krzysztof Wasilewski, jednak piłkę po jego strzale intuicyjnie nad poprzeczką przeniósł Kamil Więcek. 2 minuty później „Kiniu” okazał się jednak bardziej skuteczny. Arbiter podyktował rzut wolny na wysokości połowy boiska. Szybkie, długie zagranie za linię obrony gospodarzy. Zawodnik Echa przyjęciem ułożył sobie piłkę do strzału i mocno i precyzyjnie posłał ją w długi róg bramki. Więcek bez szans. Goście cieszą się z prowadzenia. To jednak mocno nie odmieniło obrazu spotkania. Do 40 minuty żółtą kartką ukarani zostali już trzej piłkarze. W tym jedną Paweł Janikiewicz po faulu na 16 metrze po dobrej akcji gości. Piłkę po strzale z rzutu wolnego przed siebie wybił Więcek. Dobitka pomocnika Echa i futbolówka w siatce. Radość wśród „zielonych”, jednak arbiter boczny uniósł chorągiewkę i zasygnalizował spalonego. Gra nadal szarpana. Kilka minut przed przerwą po spornej piłce w środku boiska, futbolówka przypadkowo spada pod nogi Marcina Podedwornego. Mocny ale niestety niecelny strzał w stronę bramki gości. Zmarnowana dobra okazja. Jak się jednak okazało, skuteczność przyszła chwilę później. W 42 minucie piłkę z lewej strony boiska dobrze zgrał Jóźwik, minął tym podaniem wysoko ustawioną obronę gości a w stronę bramki „sam na sam” ruszył Podedworny. Mimo pogoni obrońcy z Biesowic, nowy nabytek Granitu w swoim ligowym debiucie szczęśliwie wcisnął piłkę do siatki. Remis. Kończewo po wznowieniu gry ze środka boiska mocno ruszyło do przodu. Piłkę ponownie przejął Podedworny jednak tym razem przy zagraniu do Warwasa fortuna nie sprzyjała. Po chwili sędzia zaprosił zawodników na przerwę. W drugiej połowie spotkania nadal sporo fauli. Mecz jest dosyć wyczerpujący. Trener gospodarzy w 57 minucie wymienia już drugiego gracza. Wymienia tym samym prawą stronę Granitu. Rudnik i Goleniewski dobrze się uzupełniają. Widać problemy na lewej stronie gości. Jak się jednak okazało roszady w składzie najlepiej wpłynęły na Patryka Roszaka. Zawodnik Granitu na lewej flance zdecydowanie lepiej się odnalazł czego wyraz dały dwie zdobyte bramki w krótkim okresie czasu. Najpierw w 61 minucie meczu po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Świątka, dobrze w powietrzu powalczył Schramka. Jego strzał został zablokowany, jednak piłka szczęśliwie padła łupem Roszaka a ten głową wcisnął ją do bramki gości. Granit prowadzi i jednocześnie nie odpuszcza. 4 minuty później po długiej piłce w pole karne BIesowic dobrze w powietrzu powalczył Rudnik. Piłka spadła mu jeszcze pod nogi. Dobre dośrodkowanie wzdłuż bramki a akcję zamyka nie kto inny jak Patryk Roszak. Dokłada prawą nogę do piłki i zdobywa kolejnego gola. Szaleństwo w Kończewie. Granit prowadzi 3:1. Szybka strata dwóch bramek podcięła lekko skrzydła graczom przyjezdnym. Widoczny jest też spadek sił. Zdecydowanie więcej miejsca w środku pola. Dodatkowo trener Jadłowski zmienia ustawienia na trzech zawodników w środku linii pomocy. Gospodarze wykorzystują jedną z takich przewag. Krótkie rozegranie w centralnej części boiska i podanie do Podedwornego. Granit w przewadze 3 na 2. Jednak napastnik bierze sprawy w swoje ręce. Zwód w lewo, zwód w prawo i strzał przy samym słupku bramki gości. Wynik ustalony na 4 do 1 dla gospodarzy. Biesowice nie są w stanie się już podnieść. Oddają kilka strzałów z rzutów wolnych oraz jeden po dobrej akcji K. Wasilewskiego jednak bez większego zagrożenia. Raz piłka nie trafiała w światło bramki innym razem dobrze ustawiał się Więcek. Granit pewnie dowiózł zwycięstwo do końca jednak przez ostatnie kilka minut musiał radzić sobie w 10. Po drugim faulu na żółtą kartkę boisko musiał opuścić Roszak. Jego miejsce na lewej flance zajął Katschke, który wszedł na plac gry 4 minuty wcześniej. Mimo krótkiej obecności na boisku miał On swoją okazję do zdobycia bramki. W 88 minucie pojedynek biegowy z obrońcą z Biesowic toczy Świątek. Dogania będącego zdecydowanie bliżej piłki zawodnika gości i sprytem, wyczuwając jego intencje odbiera piłkę. Wpada pole karnego i wzdłuż 5 metra od bramki zagrywa do Katschke. Granit blisko piątego gola jednak w ostatnie chwili piłkę z nogi młodego pomocnika ‘ściąga” obrońca Echa. Kończewo pewnie wygrywa swój pierwszy mecz i podnosi swoje morale po pokonaniu trudnego przeciwnika jakim zawsze jest drużyna z Biesowic. Pierwszy mecz na drodze odbudowy twierdzy w Kończewie zakończony sukcesem. Warto podkreślić duże zaangażowanie całej drużyny i udane debiuty wszystkich nowych zawodników. Za tydzień czeka nas wyjazd do Bruskowa Wielkiego gdzie podejmiemy kolejnego trudnego przeciwnika. Tak dalej Panowie smiley

Skład Granitu: Więcek – Jóźwik, D. Jadłowski, Schramka, Piskuła (c) - Stachura, Janikiewicz, Świątek, Roszak – Warwas, Podedworny

Zmiennicy: Goleniewski, Rudnik, Prostak, Katschke