Zarejestrowanych Użytkowników: 108
Najnowszy Użytkownik: FedPetro

eXtreme-fusion

Na wyjeździe już trudniej...
NewsyZimny prysznic po pierwszym i efektownym zwycięstwie, otrzymali zawodnicy z Kończewa. W drugiej kolejce tegorocznego sezonu zanotowali w Bruskowie Wielkim porażkę 3:0. Trener Granitu zdecydował się tego dnia na nieco inne ustawienie, desygnując do gry tylko 3 obrońców i próbując tym samym stworzyć przewagę w linii pomocy. Jednak to gospodarze od pierwszych minut narzucili swój styl gry i stwarzali sobie więcej groźnych sytuacji. Kilka razy w bramce Kończewiaków dobrze spisał się Więcek a obrona gości przez większość pierwszej połowy miała pełne ręce roboty. Jednak gospodarze w 35 minucie dopięli swojego i po którymś już z kolei rzucie rożnym zdobyli swojego pierwszego gola w tym spotkaniu. Dobre dośrodkowanie z narożnika boiska wykorzystał Adam Klimczuk. 7 minut później zawodnicy SwePol Link cieszyli się ponownie. Prawą flanką samodzielną akcję przeprowadził obrońca z Bruskowa i po dobrym dośrodkowaniu piłka ponownie wpada do siatki Granitu. Tym razem celnym strzałem głową popisał się Dominik Zagórowski. Mimo bardzo niekorzystnego wyniku goście nie poddawali się. Oddali na bramkę przeciwnika 2 strzały a największe zamieszanie stwarzali po rzutach rożnych. Jednak z żadnej akcji nic groźniejszego nie wyniknęło. Gdy wydawało się, że sędzia zakończy pierwszą część spotkania. Kończewo zdążyło stracić jeszcze jedną bramkę. Długą piłkę za linię obrońców chciał przeciąć Więcek. Jednak ta niefortunnie odbiła się od niego i spadła pod nogi zawodnika gospodarzy, który wpakował ją do bramki. Drugi gol Dominika Zagórowskiego w tym meczu. W drugiej połowie, po dokonaniu przez trenera Jadłowskiego kilku zmian, gra przyjezdnych wyglądała już lepiej. Przede wszystkim Bruskowo W. nie było w stanie stworzyć sobie tak wielu okazji bramkowych jak przed przerwą. Aczkolwiek w jednej z nich Granit przed stratą czwartego gola uratował słupek. Kończewo miało w drugiej odsłonie spotkania swoje sytuacje. Między innym oko w oko z bramkarzem SwePol Link stanął Arek Jędrak, jednak na śliskiej murawie nie był w stanie oddać dokładnego strzału i piłkę ciałem zatrzymał golkeeper gospodarzy. Bramce Bruskowa granit zagroził jeszcze po dośrodkowaniu wzdłuż bramki Podedwornego jednak Jędrak nie sięgnął piłki, oraz po strzałach z dystansu i rzutu wolnego Świątka. Sprytne rozegranie stałego fragmentu gry również nie przyniosło efektu choć zaskoczyło nieco zawodników gospodarzy. W drugiej połowie meczu nie oglądaliśmy żadnych bramek. Kilka błędów z pierwszej odsłony spotkania kosztowało Granit pierwszą porażkę wyjazdową. SwePol Link 3, Granit 0. Oby w następnym meczu poszło lepiej.

Skład Granitu: Więcek - Rudnik, Piskuła (c), Jóźwik - Katschke, Świątek, Schramka, Janikiewicz, Roszak - Podedworny, Jędrak

Zmiennicy: Prostak, Fiecek, Warwas, Goleniewski