Zarejestrowanych Użytkowników: 108
Najnowszy Użytkownik: FedPetro

eXtreme-fusion

Powrót na właściwe tory...
Newsy11 września 2016 roku w gorące, słoneczne popołudnie na stadionie w Kończewie zawodnicy tamtejszego Granitu rozegrali swoje trzecie spotkanie ligowe. Tym razem ich przeciwnikiem była drużyna KS Damnicy. Goście przyjechali do Kończewa z dobrym nastawieniem po pewnym zwycięstwie z poprzedniej kolejki z Chrobrym Charbrowo (5:0). Granit z kolei musiał podnieść się po dwóch porażkach z rzędu. Najpierw wysoka przegrana z Bruskowem a następnie odpadnięcie z rozgrywek Pucharu Polski po spotkaniu z Garbarnią Kępice. Od pierwszych minuty było widać spore zaangażowanie w mecz z obu stron. Kilka pierwszych minut dało nadzieję na otwarty przebieg spotkania i dużą liczbę bramek. Na szczęście dla gospodarzy to Granit bardzo szybko i jako pierwszy trafił do siatki. Już w 4. minucie meczu po długim zagraniu stopera Jadłowskiego z "5", błąd obrońców z profesorskim spokojem wykorzystał wracający do pierwszego składu Wąsowicz, który z piątego metra lewą nogą przelobował bramkarza gości. 1:0 dla gospodarzy i ogromna zachęta do zdobywania następnym bramek. Zawodnicy z Damnicy starają się nie załamywać jednak w ich poczynaniach widać lekką niepewność co po upływie kolejnych 4 minut znakomicie wykorzystuje Mościbrodzki. Szybko i zdecydowanie rusza w stronę próbujących rozgrywać piłkę stoperów gości. Udaje mu się zablokować jedno z podań a do odbitej, bezpańskiej piłki dopada Świątek i strzałem bez przyjęcia kieruje ją do pustej bramki. Tak szybko zdobyte dwa gole ustawiły nieco przebieg spotkania. Gracze z Damnicy starali się odrobić straty, potrafili rozegrać kilka składnych akcji jednak zabrakło skutecznego wykończenia. Obrona granitu grała bardzo czujnie, również przy stałych fragmentach gry, których przyjezdni wypracowali sobie całkiem sporo. Granit nie pozostawał dłużny w liczbie tworzonych sytuacji podbramkowych a przed swoimi szansami stawali między innymi Podedworny, Roszak i Mościbrodzki. Na kolejnego gola musieliśmy jednak czekać aż do 44 minuty. Piłkę na prawej stronie boiska dobrze rozegrali Świątek i Mościbrodzki, a boczny pomocnik z Kończewa popisał się dodatkowo świetnym dośrodkowaniem na długi słupek gdzie akcję bardzo dobrze zamykał Patryk Roszak. Strzał z pierwszej piłki i jest 3:0. To już trzeci gol tego zawodnika w tym sezonie. Granit z dużą przewagą mentalną i bramkową schodzi po chwili na przerwę. Jak można było się spodziewać, zawodnicy z Damnicy ruszają zdecydowanie do ataku od początku drugiej części spotkania. Oddają sporo strzałów na bramkę tworząc sobie przewagę głównie w środku pola. Jednak Więcek tego dnia spisuje się bardzo dobrze. Granit przetrzymuje napór gości i zaczyna znowu przeważać na boisku. Trener Jadłowski dokonuje kilku roszad na placu gry. Do walki desygnuje również Warwasa, który już po chwili od wejścia na boisko mógł zdobyć bramkę, jednak trafił z bliskiej odległości w słupek. Granit dalej sporo atakuje. Przed szansą staje tym razem Janikiewicz po dobrej "klepce" z Warwasem ale bramkarz przyjezdnych nie daje się pokonać. Kilka minut później Kończewo jednak dopięło swego i zdobyło kolejnego gola. Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Świątka, i jeszcze lepsze uderzenie z woleja Bartka Warwasa. Bramkarz gości bez szans a napastnik gospodarzy zdobywa swoją pierwszą bramkę w meczu ligowym w tym sezonie. Damnica już mocno podłamana. Goście za pewne chcieliby już zakończyć mecz jednak Granit nie odpuszcza. Kolejna zmiana w zespole gospodarzy. Na boisku melduje się nowy zawodnik Arcimowicz. I już po 9 minutach zdobywa swoją debiutancką bramkę w lidze. Kolejna dobra akcja po lewej stronie Roszaka. Piłka po jego strzale trafia jednak w słupek ale szczęśliwie spada pod nogi nowego napastnika w drużynie Kończewa a ten z pierwszej piłki pakuje ją do siatki. Wynik meczu ustalony na 5 do 0. Budowanie twierdzy w Kończewie nadal trwa. Świetny mecz całego zespołu. Walka na całym boisku i pełne poświęcenie. Dobra atmosfera wraca do szatni Kończewa. Kolejny mecz już w środę z Polonezem Bobrowniki. Oby mecz z Damnicą zapoczątkował długą serię zwycięstw. Do boju drużyno!