Zarejestrowanych Użytkowników: 108
Najnowszy Użytkownik: FedPetro

eXtreme-fusion

W jedności siła...
NewsyWalką i determinacją zatrzymali 3 punkty w Kończewie zawodnicy Granitu w meczu przeciwko drużynie Swe Pol Link Bruskowo Wielkie. Od początku spotkania oba zespoły prowadziły otwartą grę ale to gospodarze zmarnowali najlepszą okazję. Z prawej strony dobrze dośrodkował Arcimowicz, dobrym przyjęciem piłki obrońcę zgubił Roszak jednak przy wykończeniu akcji zabrakło już koncentracji i bramkarz gości bez trudu wyłapał strzał skrzydłowego Granitu. W kolejnych minutach mecz obfitował w walkę o piłkę w środku pola a wynik spotkania został otwarty dopiero w 34 minucie meczu. Prostopadłą, choć minimalnie za długą, piłkę do Janikiewicza zagrał Stachura. Środkowy pomocnik gospodarzy nacierał jednak do samego końca co poskutkowało błędem bramkarza gości i w rezultacie strzałem do pustej bramki rozgrywającego Granitu. Kilka minut później "Piorun" uderzył w Bruskowo drugi raz. Tym razem dobrą prostopadłą piłkę otrzymał Kędzior, wprowadził ją w pole karne i dokładnym podaniem wzdłuż bramki obsłużył Janikiewicza. Paradoksalnie to goście stracili koncentrację po otrzymanej kilka minut wcześniej przez Roszaka czerwonej kartce. A Granit nie mógł odpowiedzieć na tą sytuację lepiej niż ustalając wynik do przerwy na 2:0. W drugiej odsłonie spotkania przyjezdni rzucili się do odrabiania strat i atakowali większą liczbą graczy. Granit dobrze się bronił, próbując przy tym wyprowadzać groźne kontrataki. Niestety w 67 minucie spotkania goście dopięli swego i strzelili bramkę kontaktową. Dobra prostopadła piłka do Golańskiego ze środka pola. Przyjęcie w stronę bramki gospodarzy i precyzyjny strzał po długim rogu. Więcek bez szans. Bruskowo nie odpuszczało nadal i zepchnęło Kończewo do defensywy. Już 10 minut później udało się wyrównać. Długa piłka w pole karne uderza w poprzeczkę i wraca na boisko. Po niefortunnym koźle trafia w rękę Janikiewicza i sędzia dyktuje rzut karny. Zagórowski się nie myli i mamy remis. Zawodnicy Granitu jednak się nie podłamali. Robili wszystko aby nie stracić kolejnej bramki a nawet z ogromną determinacją dążyli do zdobycia zwycięskiego gola. Trener Jadłowski wykonał kilka roszad w składzie. Wzmocnił defensywę w środku pola oraz skrzydła wprowadzając wypoczętego Katschke, Kaszowskiego i przesuwając na bok pomocy rozgrywającego Świątka. Gospodarze zepchnięci do defensywy, po przejęciu piłki starali się natychmiast zagrywać ją na skrzydła i tam utrzymać. W 83 minucie spotkania zespołowy wysiłek się opłacił. Po jednym z podań na lewą flankę piłka trafiła w rękę obrońcę gości. Sędzia podyktował rzut wolny a do piłki podszedł Świątek. Mocny, precyzyjny strzał w długi róg bramki i jest 3:2. Euforia w Kończewie. Zespołowa i ambitna gra się opłaciła. Granit podbudowany bramką nie stracił koncentracji do końca meczu i rezultat nie uległ już zmianie. Bardzo cenne 3 punkty dla Kończewiaków. Już tylko 2 punkty straty do lidera.