Zarejestrowanych Użytkowników: 108
Najnowszy Użytkownik: FedPetro

eXtreme-fusion

Zaangażowanie drogą do sukcesu...
NewsyDrużyna Granitu Kończewo bardzo dobrze rozpoczęła nowy sezon ligowy 2017/18. 20 sierpnia 2017 roku mierząc się z zespołem Garbarni Kępice pewnie zwyciężyła 2:0. Tego dnia grę gospodarzy cechowały zespołowość i zaangażowanie. Żaden zawodnik nie "przeszedł obok meczu" a ogromną chęć zwycięstwa wyczuwało się już od pierwszej minuty. Czego potwierdzeniem była szybko zdobyta bramka. Granit już w 3 minucie spotkania otworzył wynik i objął prowadzenie. Świetny, agresywny odbiór w środku pola zanotował Arcimowicz. Krótkie podanie do Świątka, który z kolei prostopadłą piłką wyprowadził "sam na sam" Piotra Jadłowskiego. Strzał na wślizgu i piłka wpada do siatki. Kończewo nie odpuszczało i nadal atakowało oddając sporo strzałów na bramkę rywala z dystansu lub wykorzystując dobre dośrodkowania czy to z lewej czy z prawej strony boiska. Skuteczność i precyzja jednak tego dnia były chyba największym minusem gospodarzy. Zespół przyjezdnych w pierwszej odsłonie meczu tylko raz groźne zaatakował. Kiedy po nieprecyzyjnym wyrzucie z autu, futbolówkę w środku pola przejął kapitan gości. Szybkie wyprowadzenie kontry. Dobre rozegranie piłki między napastnikami i strzał na bramkę. Jednak na szczęście Granitu, futbolówka o kilka centymetrów minęła bramkę. Druga odsłona meczu to w większości szarpana gra z lekką przewagą gospodarzy oraz z jedną bardzo groźną sytuacją Garbarni. Jednak fortuna znów pomogła Kończewiakom i piłka po strzale z kilku metrów jedynie obiła poprzeczkę a defensywa zdołała szybko oddalić zagrożenie. Kolejne minuty to Kilka strzałów i sporo rzutów rożnych Kończewa, z których jednak nic groźnego nie wynikało. Do momentu 80 minuty spotkania, kiedy kolejny korner wykonywał Świątek a świetnie w polu karnym odnalazł się Roszak. Wyjście w górę i mocny strzał głową, który przełamuje ręce bramkarza. 2:0. Granit już nie przegra tego meczu. Nie odpuszcza do końca i nie traci koncentracji. Zmiennicy robią dobrą robotę w pełni utrzymując poziom gry. Kończewo pewnie wygrywa i jako jedynie w pierwszej kolejce nie traci bramki. Brawo za zdrowie i serce włożone w ten mecz. Nie popadajmy w euforię ale grajmy i podchodźmy do kolejnych spotkań w ten sam sposób. Za tydzień pierwszy mecz wyjazdowy z drużyną Bartonu Barcino.